Άρση Βαρών

• 26
  • Αυγ
Το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία -54 κιλά στην άρση βαρών, στους Παραολυμπιακούς αγώνες του Τόκιο, κατέκτησε ο Δημήτρης Μπακοχρήστος.
  • 25
  • Φεβ

Με το χρυσό μετάλλιο του Κωνσταντίνου Δήμου στα υπερβαρέα (+107κ.) και την 4η θέση στη γενική κατάταξη για την Ελλάδα, έπεσε στο Μάντσεστερ, η αυλαία του Παγκοσμίου Κυπέλλου άρσης βαρών σε πάγκο.

• 17
  • Ιουλ

Την 6η θέση στην κατηγορία των -80 κιλών στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα άρσης βαρών σε πάγκο που φιλοξενείται στο Νουρ Σουλτάν του Καζακστάν, κατέλαβε ο Γκρέμισλαβ Μωϋσιάδης.

• 15
  • Ιουλ

Την 11η θέση στην κατηγορία των -65 κιλών του Παγκοσμίου πρωταθλήματος άρσης βαρών σε πάγκο που φιλοξενείται στην πρωτεύουσα του Καζακστάν, Νουρ Σουλτάν, κατέλαβε ο Νίκος Γκουντάνης.

• 14
  • Ιουλ

Ο Δημήτρης Μπακοχρήστος διπλασίασε τα ελληνικά μετάλλια στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα άρσης βαρών σε πάγκο που φιλοξενείται στη πρωτεύουσα του Καζακστάν, Νουρ Σουλτάν. Ο «χάλκινος» Παραολυμπιονίκης του Ρίο, κατέκτησε την τρίτη θέση στην κατηγορία των -54 κιλών, με 165 κιλά που σήκωσε στην δεύτερη προσπάθεια.

• 12
  • Ιουλ

Σπουδαία εμφάνιση που συνοδεύτηκε από το χρυσό μετάλλιο και δύο πανελλήνια ρεκόρ, πραγματοποίησε ο Μάριος Αθανάσιος Βαγενάς, στην πρεμιέρα του παγκοσμίου πρωταθλήματος άρσης βαρών σε πάγκο που διεξάγεται στην πρωτεύουσα του Καζακστάν, Νουρ Σουλτάν.

• 13
  • Απρ

Δύο όρια για το παγκόσμιο πρωτάθλημα του Καζακστάν αλλά και τρία εθνικά ρεκόρ, το ένα εκ των οποίων αποτελεί και «ανεπίσημο» ευρωπαϊκό, σημειώθηκαν κατά τη διάρκεια του Πανελλήνιου πρωταθλήματος άρσης βαρών σε πάγκο που φιλοξενήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο της Πυλαίας.

• 12
  • Φεβ

Το τρίτο μετάλλιο για την Ελλάδα στο Παγκόσμιο Κύπελλο άρσης βαρών σε πάγκο «Fazza», ήρθε δια χειρός Κωνσταντίνου Δήμου και μάλιστα με νέο ρεκόρ Ευρώπης!

• 12
  • Φεβ

Με την έβδομη θέση στην κατηγορία των -79 κιλών, συνοδεύτηκε η παρθενική εμφάνιση της Χριστίνας Παβιτσού, σε αγώνα διεθνούς επιπέδου.

• 11
  • Φεβ

Από... ασήμι ήταν στρωμένος και ο δρόμος του Γκρέμισλαβ Μωϋσιάδης στο Παγκόσμιο Κύπελλο άρσης βαρών σε πάγκο «Fazza» που φιλοξενείται για 3η ημέρα στο Ντουμπάι.