Amputee Football Euro 2017: Πρώτο τέρμα για την Εθνική μας σε διεθνή διοργάνωση (video)

Ημερομηνία:  08 Οκτωβρίου 2017 Συγγραφέας:
Κατηγορία:  Ποδόσφαιρο

Η Εθνική μας ομάδα πραγματοποιόντας την καλύτερη της εμφάνιση και σκοράροντας το πρώτο της τέρμα σε διεθνή διοργάνωση λύγισε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων από τους Γερμανούς με 2-1. Σε ένα δυνατό ντέρμπι που και οι δύο ομάδες διεκδίκησαν επί ίσοις όροις την νίκη, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα σημείωσε το παρθενικό του διεθνές γκολ! Τις επόμενες δύο αγωνιστικές μέρες θα κυνηγήσει με αξιώσεις και την πρώτη  νίκη απέναντι στη Γεωργία και στο Βέλγιο.