Όγδοη στο Ευρωπαϊκό η Πιπιλιαρίδου

Ημερομηνία:  02 Απριλίου 2017 Συγγραφέας:
Κατηγορία:  Άρση Βαρών

Την 8η θέση κατέλαβε η Μαρία Πιπιλιαρίδου στην κατηγορία των 48κ. στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Αρσης Βαρών Ανδρών – Γυναικών που διεξάγεται στην Κροατία.

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια στο αρασέ σήκωσε 66κ. και κατέλαβε την 8η θέση. Την ίδια θέση είχε και στην κίνηση του ζετέ, όπου σήκωσε 86κ. Στο σύνολο με 152κ. κατέλαβε την 8η θέση.

Πρωταθλήτρια Ευρώπης στέφθηκε η Μισέλ (Γαλλία) με 180κ. στο σύνολο. Το αργυρό μετάλλιο κατέκτησε η Σενγκέρι (Ρουμανία) με 179κ. και το χάλκινο η Αντριες (Ρουμανία) με 164κ.