Οι Πρωταθλητές Ιππικής Δεξιοτεχνίας 2018

Ημερομηνία:  21 Μαϊος 2018 Συγγραφέας:
Κατηγορία:  Ιππασία
Οι Πρωταθλητές Ιππικής Δεξιοτεχνίας  2018

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το μεσημέρι στο κλειστό ιπποδρόμιο του Ολυμπιακού Κέντρου Ιππασίας στο Μαρκόπουλο, το Πρωτάθλημα Ιππικής Δεξιοτεχνίας με την ανάδειξη των τεσσάρων πρωταθλητών.

Στην κατηγορία Παίδων η ανατροπή έγινε στο τελευταίο σημερινό αγώνισμα Α5, με τον Αλέξανδρο Κατσίκη (ΕΙΟ) και τον Dangast (ΕΙΟ) να κερδίζουν τον τίτλο του Πρωταθλητή με συνολικό ποσοστό 66,592% από τα τρία αγωνίσματα και τις τρεις ημέρες. Ο Αλέξανδρος ήταν ο νικητής και στο τελευταίο αγώνισμα Α5 Παίδων με ποσοστό 66,72% Δεύτερη Πρωταθλήτρια η Ισαμπέλλα Ατσαλάκη (ΙΑΚ) με τον Nico με συνολικό ποσοστό 66,18%, ενώ τρίτη ήταν η Σοφία Νικολαίδη (ΑΚΙΒ) με τον Gordi με συνολικό ποσοστό 62,62%.

Στην Κατηγορία Εφήβων η Ραφαήλια Γεωργουλέα με τον Cassian (ΕΙΟ) παρέμεινε στην 1η θέση μετά τις τρεις ημέρες κερδίζοντας τον τίτλο της Πρωταθλήτριας με συνολικό ποσοστό 63,69%. Δεύτερη Πρωταθλήτρια ήταν η Ναταλία Φραγκιαδάκη με την Desteny (ΙΑΚ) με συνολικό ποσοστό 62,37% και στην 3η θέση η Ειρήνη Ντιμιτρίγεβιτς με τον Escordio (ΑΚΙΒ) με συνολικό ποσοστό 60,66%. Νικήτρια του σημερινού αγωνίσματος freestyle ήταν η Έλλη Κοκκαλάκη (ΕΙΟ) με τον Cliff Richard με ποσοστό 65,87%.

Τον τίτλο της Πρωταθλήτριας Νέων Ιππέων κέρδισε η περσινή Πρωταθλήτρια Εφήβων, Λαβίνια Μακροπούλου (ΙΟΒ) με τον Widoc Timbre με συνολικό ποσοστό 62,96%.

Στην Κατηγορία Ενηλίκων η Κέλλυ Σκλαβούνου (ΙΟΒ) επέστρεψε στην κορυφή του πρωταθλήματος μαζί με τον Quanderas μετά από τρία χρόνια κερδίζοντας τον τίτλο της Πρωταθλήτριας με συνολικό ποσοστό και από τα τρία αγωνίσματα 70,12%. Η Κέλλυ κέρδισε και το σημερινό αγώνισμα freestyle με ποσοστό 73,45%. Δεύτερος πρωταθλητής ήταν περσινός Πρωταθλητής Στέλιος Σταυρουλάκης με τον Baiao με συνολικό ποσοστό 67,62 και τρίτη Πρωταθλήτρια η Αντωνία Τσαμάνδουρα με την Hope με συνολικό ποσοστό 65,20%.

Το ΜΕΤΚΑ Πρωτάθλημα Ιππασίας συνεχίζεται με την υπερπήδηση εμποδίων.