Εκτύπωση αυτής της σελίδας

9η η Ελλάδα στο Ομαδικό των Μεσογειακών

Ημερομηνία:  29 Ιουνίου 2018 Συγγραφέας:
Κατηγορία:  Ιππασία

Την 9η θέση κατέλαβε η Ελληνική ομάδα στο Ομαδικό Αγώνισμα των 18ων Μεσογειακών Αγώνων Ιππασίας, που έγινε στη Βαρκελώνη την Τετάρτη.

Οι Έλληνες αθλητές, Αλέξανδρος Φουρλής με τον Grandeur, Ιόλη Μυτιληναίου με τον Mon Ame II, Hannah Μυτιληναίου με τον Laverin de Saar και Άγγελος Τουλούπης με την Idealisca συγκέντρωσαν στους δύο γύρους 40 βαθμούς και πήραν την 9η θέση στις συνολικά 12 ομάδες. Το χρυσό μετάλλιο μετά από αγώνα διαβάθμισης με την Γαλλία κέρδισε η Πορτογαλία, το ασημένιο πήρε η Γαλλία και το χάλκινο η Ιταλία.

Σήμερα στις 16.00 διεξάγεται ο τελικός του ατομικού αγωνίσματος, με τους τρεις από τους τέσσερις αθλητές μας να συμμετέχουν. Μετά τους δύο πρώτους γύρους ο Αλέξανδρος Φουρλής είναι στην 23η θέση με 6 βαθμούς, η Hannah Μυτιληναίου στην 36η θέση με 15 βαθμούς και η Ιόλη Μυτιληναίου στην 41η θέση με 19 βαθμούς.