Οι «πράσινοι» στον προκριματικό γύρο απέκλεισαν την Σπαρτάκ Μιγιάβα από τη Σλοβακία. Ο επαναληπτικός με την Οντολένα Βόντα στη Τσεχία είναι προγραμματισμένος για τη Τετάρτη 16 Νοεμβρίου (18.00).
Διαιτητές του αγώνα θα είναι ο Δανός Νίκλας Τόμσεν και ο Πολωνός Τόμας Γιάνικ.
«Κάθε φάση ενός ευρωπαϊκού κυπέλλου είναι ξεχωριστή και εξίσου σημαντική. Αν και έχουμε λίγες μέρες να προετοιμαστούμε, είμαστε σίγουρα έτοιμοι να αντιμετωπίσουμε έναν αρκετά ικανό αντίπαλο» δήλωσε ο ακραίος του Παναθηναϊκού Ανδρέας Φράγκος.
Για το πρώτο βήμα
![Για το πρώτο βήμα](/media/k2/items/cache/34433387c4a423d59c14bb10ea05507d_L.jpg)
Να αφήσει πίσω του την ήττα από τον Μίλωνα και να κάνει το πρώτο βήμα πρόκρισης στους «16» του Challenge Cup ανδρών θέλει ο Παναθηναϊκός, ο οποίος αντιμετωπίζει την Τετάρτη 9 Νοεμβρίου στο κλειστό του Αγίου Θωμά την Τσέχικη Οντολένα Βόντα (18.00 COSMOTE SPORT 8).