Ο Ολυμπιακός 3-0 την Ντιετρίχ σε 48 λεπτά

Ημερομηνία:  08 Νοεμβρίου 2018 Συγγραφέας:
Κατηγορία:  Βόλεϊ
Ο Ολυμπιακός σε μόλις 48 λεπτά αγώνα, νίκησε με 3-0 σετ την Ντιετρίχ από τον Λουξεμβούργο στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων για τον πρώτο γύρο του Challenge Cup. Οι «ερυθρόλευκες» έκαναν επίδειξη δύναμης κόντρα σε έναν πιο αδύναμο αντίπαλο, ενώ ο Μπράνκο Κοβάτσεβιτς έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλες τις αθλήτριες. Ο επαναληπτικός στο Λουξεμβούργο θα γίνει στις 15 Νοεμβρίου και ο Ολυμπιακός χρειάζεται δύο σετ για να προκριθεί.

Από τις γηπεδούχες καμία αθλήτρια δεν ξεπέρασε τους 8 πόντους, ενώ όλες πέτυχαν πόντο στην αναμέτρηση. Η πρωταθλήτρια Λουξεμβούργου, Ντιετρίχ, δεν μπόρεσε σε κανένα σημεία του αγώνα να κοντράρει τον αντίπαλό του. Ο Ολυμπιακός από την πλευρά του, πέτυχε ρεκόρ με τους μόλις 2 πόντους που δέχθηκε στο δεύτερο σετ.