Εντυπωσίασε η Λιβανού στην Βερόνα

Ημερομηνία:  08 Απριλίου 2017 Συγγραφέας:
Κατηγορία:  Ιππασία

Εντυπωσιακή ήταν η Θεοδώρα Λιβανού στον πρώτο της διεθνή αγώνα ιππικής δεξιοτεχνίας με το καινούργιο της άλογο Winston.

Η Ελληνίδα περυσινή Βαλκανιονίκης στην κατηγορία Εφήβων συμμετείχε στο διεθνή αγώνα εφήβων Caselle di Sommacampagna CDIJ στη Βερόνα της Ιταλίας από 17 έως και 19 Μαρτίου κερδίζοντας τρία μετάλλια σε τρία αγωνίσματα.

Στο πρώτο αγώνισμα, team competition, κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο με ποσοστό 66,57%, στο αγώνισμα individual competition πήρε το ασημένιο μετάλλιο με ποσοστό 68,84% και στο τελικό αγώνισμα, freestyle με μουσική, ανέβηκε στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου με ποσοστό 72,66%.

Οι αγώνες συνεχίζονται για την Ελληνίδα αμαζόνα τους επόμενους μήνες.