Καταδύσεις

Καταδύσεις

• 28
  • Ιουν

Το απόγευμα της Δευτέρας (28/6) επέστρεψε από τη Ριέκα της Κροατίας, στην Αθήνα, η αποστολή της Εθνικής μας ομάδας Καταδύσεων που μετείχε στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων - Νεανίδων, με τους αθλητές και τις αθλήτριες που αποτελούν τις ελπίδες μας για το μέλλον.

• 28
  • Ιουν

Με την κατάκτηση της 8ης θέσης από τον Θάνο Τσιρίκο στον Τελικό του αγωνίσματος καταδύσεων από Σταθερά 10 μ., Α' κατηγορίας Αγοριών, ολοκληρώθηκε το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων - Νεανίδων, στη Ριέκα της Κροατίας, το βράδυ της Κυριακής (27/6).

• 27
  • Ιουν
Πολύ καλή ήταν εμφάνιση στον προκριματικό, που έφερε και την πρόκριση στον τελικό του αγωνίσματος καταδύσεων από Σταθερά 10 μ. μέτρα, Α' Κατηγορίας Αγοριών, για τον Θάνο Τσιρίκο, στην έβδομη και τελευταία ημέρα του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Νέων - Νεανίδων (Κυριακή 27/6), στη Ριέκα της Κροατίας.
  • 26
  • Ιουν

Την 11η θέση στον Τελικό του αγωνίσματος των καταδύσεων από Σταθερά, Β' κατηγορίας Κοριτσιών, κατέκτησε η Άννα Μαρία Σαχίνη, το βράδυ του Σαββάτου (26/7), έκτης και προτελευταίας ημέρας του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος, στη Ριέκα της Κροατίας.

• 26
  • Ιουν

Στον τελικό του αγωνίσματος των καταδύσεων από Σταθερά 10 μ., στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων - Νεανίδων στη Ριέκα της Κροατίας, προκρίθηκε η Άννα Μαρία Σαχίνη. Η πρωταθλήτριά μας πήρε τη 12η θέση στον προκριματικό με 262,70 βαθμούς, το μεσημέρι του Σαββάτου (26/6), δηλαδή στην έκτη και προτελευταία ημέρα της διοργάνωσης και θα αγωνιστεί το βράδυ στον τελικό.

• 25
  • Ιουν

Δεν μπόρεσε να προκριθεί στον τελικό του αγωνίσματος των καταδύσεων από 3 μ. Τραμπολίνο των Αγοριών, Α' κατηγορίας, στην πέμπτη ημέρα του Ευρωπαίκού πρωταθλήματος Νέων - Νεναίδων, στη Ριέκα της Κροατίας, ο Θάνος Τσιρίκος.

• 24
  • Ιουν

Την 6η θέση στις συγχρονισμένες καταδύσεις από Σταθερά 10 μ., κατηγορίας Α/Β Αγοριών, κατέκτησαν οι Θάνος Τσιρίκος και Γρηγόρης Μήτρου, με 242,37 βαθμούς, στο φινάλε της τέταρτης ημέρας του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Νέων - Νεανίδων, στη Ριέκα της Κροατίας.

• 24
  • Ιουν

Την 9η θέση στον Τελικό του αγωνίσματος των καταδύσεων από 10 μ. Σταθερά, με 333,05 βαθμούς, κατέκτησε ο Γρηγόρης Μήτρου, στη Β´ κατηγορία Αγόρια, του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Νέων - Νεανίδων στη Ριέκα της Κροατίας.

• 24
  • Ιουν

Στον προκριματικό του αγωνίσματος των καταδύσεων από Σταθερά 10μ., Β' κατηγορίας Αγοριών, ο Γρηγόρης Μήτρου κατετάγη στη 12η θέση, με 326,20 βαθμούς. Πέτυχε έτσι τη συμμετοχή του στον βραδινό τελικό του αγωνίσματος.

• 23
  • Ιουν

Τη 10η θέση στον τελικό των καταδύσεων από 1 μ., Α' κατηγορίας Αγοριών, με 413,60 βαθμούς, πήρε ο Θάνος Τσιρίκος, το βράδυ της Τετάρτης (23/6), στο πλαίσιο της τρίτης ημέρας του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Καταδύσεων Νέων - Νεανίδων, στη Ριέκα της Κροατίας.