Μπιτς Βόλεϊ

• 16
  • Αυγ

Την δεύτερη ήττα στον 8ο όμιλο του κυρίως ταμπλό του τετράστερου τουρνουά της Fivb στη Μόσχα γνώρισαν το πρωί της Παρασκευής (16/8) Βίκυ Αρβανίτη και Πένυ Καραγκούνη (Νο25).

• 15
  • Αυγ
Στο τάι μπρέικ λύγισαν Βίκυ Αρβανίτη και Πένυ Καραγκούνη, στην πρεμιέρα των αγώνων του κυρίως ταμπλό στο τετράστερο τουρνουά της FIVB στη Μόσχα.
  • 15
  • Αυγ
Την θέση τους στο κυρίως ταμπλό του τετράστερου τουρνουά στη Μόσχα εξασφάλισαν Βίκυ Αρβανίτη και Πένυ Καραγκούνη.
  • 15
  • Αυγ
Παρά την μεγάλη τους προσπάθεια, Δήμητρα Μαναβή και Κωνσταντίνα Τσοπούλου ηττήθηκαν στον δεύτερο γύρο των προκριματικών του τετράστερου τουρνουά στη Μόσχα και έχασαν την ευκαιρία να προκριθούν στο κυρίως ταμπλό της διοργάνωσης.
  • 14
  • Αυγ
Το ένα από τα δύο βήματα για την πρόκριση στο κυρίως ταμπλό του τετράστερου τουρνουά του παγκοσμίου σιρκουί που γίνεται στη Μόσχα έκαναν η Δήμητρα Μαναβή και η Κωνσταντίνα Τσοπούλου.
  • 13
  • Αυγ
Η Βίκυ Αρβανίτη και η Πένυ Καραγκούνη άφησαν πίσω τους το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στη Μόσχα και μαζί με τις Δήμητρα Μαναβή, Κωνσταντίνα Τσοπούλου θα λάβουν μέρος στο τουρνουά τεσσάρων αστεριών της FIVB στη πρωτεύουσα της Ρωσίας.
  • 12
  • Αυγ
Την ρεβάνς για τον χαμένο τίτλο στη Ρόδο πήραν οι Κρητικές Γεωργίνα Αντωνακάκη, Ιωάννα Περδικάκη. Η Κρητική ομάδα μετά την ήττα της στο Κ19 Juniors Final από τις Διονυσία Μάτιου, Φαμπιόλα Τερζίου πήρε το... αίμα της πίσω στον τελικό της κατηγορίας Κ22, ανεβαίνοντας στο πρώτο σκαλί του βάθρου στον Πολυχώρο Nisi.
  • 12
  • Αυγ
Μετά από σκληρή μάχη στην άμμο του Πολυχώρου Nisi, οι Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αντιόλ Κόλα κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο στο K22 Juniors Final. Στον τελικό της διοργάνωσης, οι Ιωαννίδης και Κόλα νίκησαν με 2-1 (19-21, 21-18, 17-15) σετ το δίδυμο Ιάσονα Κανέλλου και Δημήτρη Χατζηνικολάου.
  • 11
  • Αυγ
Αποκλεισμός στα προημιτελικά του μονάστερου τουρνουά της FIVB στην Βουδαπέστη στο τάι μπρέικ με 2-1 σετ για τον Άγγελο και τον Βασίλη Μανδηλάρη.
  • 10
  • Αυγ

Με αντίπαλο την Πολωνική ομάδα των Κορίτσκι-Λεχ θα αναζητήσουν την πρόκριση στα προημιτελικά του μονάστερου τουρνουά της FIVB στην Βουδαπέστη ο Άγγελος και ο Βασίλης Μανδηλάρης.