Πρεμιέρα με τρεις τελικούς στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νεανίδων

Ημερομηνία:  26 Σεπτεμβρίου 2020 Συγγραφέας:

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων άνοιξε την αυλαία του, την Παρασκευή (25/9), στο κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ, με τη διεξαγωγή τριών τελικών, με τους κανόνες και τις οδηγίες που προβλέπονται από το σχετικό Υγειονομικό πρωτόκολλο, λόγω της πανδημίας του κορωνοϊού covid-19.

Στον τελικό του Τεχνικού Σόλο, η Βιολέτα Ζουζούνη του ΝΟ Χανίων κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, συγκεντρώνοντας 84.0647 βαθμούς, με την Ελένη Φραγκάκη του ΝΟΒΑ να παίρνει το ασημένιο μετάλλιο με 83.3259 βαθμούς, ενώ την τρίτη θέση πήρε η Δανάη Καριώρη του ΑΝΟ Μεταμόρφωσης με 81.0628 βαθμούς.

10. Κωνσταντίνα Αγγελοπούλου (Ηρακλής) 71.6402

Στον τελικό στο Τεχνικού Ομαδικό, ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης ανέβηκε στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου με τη Βάγια-Σταυρούλα Ελένη, τη Γεωργία Ζώταλη, την Ελένη-Ηλιάνα Καραμάνη, την Πηνελόπη Καραμέσιου, τη Δανάη Καριώρη, την Αντριάνα Μισίκεβιτς, τη Βασιλική Μολώζη, και την Αικατερίνη Μπέκου, συγκεντρώνοντας 82.6987 βαθμούς, με την πρώτη τριάδα να συμπληρώνει ο ΝΟΒΑ (2η θέση) με 80.7401 βαθμούς και ο ΝΟ Χανίων (3η θέση) με 78.0051 βαθμούς.