Ποδηλασία

• 16
  • Σεπ

Την 6η θέση στον αγώνα δρόμου της κατηγορίας T2 για το παγκόσμιο πρωτάθλημα ποδηλασίας δρόμου που διεξήχθη στο Έμεν της Ολλανδίας, κατέλαβε η Κατερίνα Ελ Λατίφ.

• 15
  • Σεπ

Την 5η θέση στον αγώνα δρόμου (81.4 χιλιόμετρα) του παγκοσμίου πρωταθλήματος ποδηλασίας που φιλοξενείται στο Έμεν της Ολλανδίας, κατέλαβε το ελληνικό γυναικείο tandem των Ελένη Καλατζή/Ηρώ Μηλάκη (πιλότος).

• 14
  • Σεπ

Την 7η θέση στην κατηγορία WT2 του παγκοσμίου πρωταθλήματος ποδηλασίας δρόμου που διεξάγεται στο Έμεν της Ολλανδίας, κατέλαβε η Κατερίνα Ελ Λατίφ με επίδοση 53:46:24.

• 13
  • Σεπ

Την 8η θέση στην ατομική χρονομέτρηση του παγκοσμίου πρωταθλήματος ποδηλασίας δρόμου που φιλοξενείται στο Έμεν της Ολλανδίας, κατέκτησε το ελληνικό γυναικών tandem των Ελένη Καλατζή/Ηρώ Μηλάκη (πιλότος).

• 13
  • Αυγ

Επιστροφή στις διακρίσεις και τα μετάλλια για το ελληνικό γυναικείο tandem, το οποίο συνθέτουν οι Ελένη Καλατζή και Ηρώ Μηλάκη (πιλότος).

• 10
  • Αυγ

Την έκτη θέση στην ατομική χρονομέτρηση του Παγκοσμίου κυπέλλου ποδηλασίας δρόμου που φιλοξενείται στο Κεμπέκ του Καναδά, κατέλαβε το ελληνικό γυναικείο tandem της Ελένης Καλατζή (πιλότος η Ηρώ Μηλάκη).

• 20
  • Μαϊ

Σε μια διοργάνωση που ειδικά στην κατηγορία WB θύμιζε... παγκόσμιο πρωτάθλημα, η ελληνική ποδηλασία κατάφερε και πάλι να διαπρέψει.

• 13
  • Μαϊ

Το γυναικείο tandem των Ελένη Καλατζή και Ηρώ Μηλάκη (πιλότος) άγγιξε το μετάλλιο στον δρόμο αντοχής του παγκοσμίου κυπέλλου ποδηλασίας που φιλοξενήθηκε στην πόλη Κοριντόνια της Ιταλίας.

• 11
  • Μαϊ

Στην πρώτη οκτάδα των κατηγοριών τους, βρέθηκαν και οι τρεις ελληνικές συμμετοχές στην ατομική χρονομέτρηση του Παγκοσμίου κυπέλλου ποδηλασίας δρόμου που φιλοξενείται στην πόλη Κοριντόνια της Ιταλίας.

• 09
  • Μαϊ

Στην Κοριντόνια της Ιταλίας όπου θα γίνει το πρώτο Παγκόσμιο Κύπελλο  βρίσκεται η εθνική ομάδα ποδηλασίας δρόμου, η οποία αναζητά βαθμούς στην παγκόσμια κατάταξη με στόχο την πρόκριση για τους Παραολυμπιακούς Αγώνες «Τόκιο 2020».