Ποδόσφαιρο

• 23
  • Σεπ

Την 10η θέση στο IBSA Blind Football European Championships που φιλοξενήθηκε στην Ρώμη, κατέκτησε η εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου.

• 15
  • Ιουν

Στην τρίτη θέση του Eυρωπαϊκού Πρωταθλήματος τερμάτισε η Εθνική Ελλάδος. Το σύνολο του Γιάννη Δημητρίου επικράτησε με 3-1 της Ιρλανδίας.

• 03
  • Ιουν

Το 9ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Κωφών Ανδρών είναι γεγονός. Από το μεσημέρι της Κυριακής το Ηράκλειο και δη το Παγκρήτιο γήπεδο χτυπά στους ρυθμούς του Ευρωπαϊκού.

• 01
  • Απρ

To «εισιτήριο» για την Division 1 του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, οι αγώνες του οποίου θα γίνουν τον προσεχή Σεπτέμβριο στην Ρώμη, πήρε η εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου 5x5.

• 26
  • Φεβ

Την Κυριακή 5 Μαίου, θα διεξαχθεί το πανελλήνιο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου 5x5 κατηγορίας Β1 για την αγωνιστική περίοδο 2019.

• 11
  • Ιουν

Ένας πολύ σπουδαίος ποδοσφαιρικός αγώνας διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου στο Ζηρίνειο της Κηφισιάς, εκεί όπου η Εθνική Ομάδα Ποδοσφαίρου Ακρωτηριασμένων υποδέχθηκε την δευτεραθλήτρια Ευρώπης Αγγλία, στην πρώτη εντός έδρας διεθνή φιλική αναμέτρηση της σύντομης ιστορίας της.

• 09
  • Οκτ

Την πρώτη της ισοπαλία σημείωσε η Εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου ακρωτηριασμένων αθλητών σε διεθνή διοργάνωση, καθώς την Τρίτη (9/10) στην αναμέτρηση με το Βέλγιο ο αγώνας τους ολοκληρώθηκε δίχως τέρματα.

• 08
  • Οκτ

Η Εθνική μας ομάδα πραγματοποιόντας την καλύτερη της εμφάνιση και σκοράροντας το πρώτο της τέρμα σε διεθνή διοργάνωση λύγισε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων από τους Γερμανούς με 2-1. Σε ένα δυνατό ντέρμπι που και οι δύο ομάδες διεκδίκησαν επί ίσοις όροις την νίκη, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα σημείωσε το παρθενικό του διεθνές γκολ! Τις επόμενες δύο αγωνιστικές μέρες θα κυνηγήσει με αξιώσεις και την πρώτη  νίκη απέναντι στη Γεωργία και στο Βέλγιο.

• 07
  • Οκτ

Η καλύτερη εμφάνιση της Εθνικής μας στη φάση των ομίλων, συνοδεύτηκε από ακόμα μια ήττα απο την σκληροτράχηλη και έμπειρη Ιρλανδία με 4-0! Τουλάχιστον τρεις κλασικές ευκαιρίες για να πετύχουμε το πρώτο μας διεθνές γκολ.

• 05
  • Οκτ

Την ήττα από την Ρωσία με 10-0 γνώρισε η Εθνική μας ομάδα Ακρωτηριασμένων Ποδοσφαιριστών στην δεύτερη αναμέτρηση της για το Euro 2017 που πραγματοποιείται στην Τουρκία. Η ομάδα μας ως και η πιο καινούρια στο τουρνουά αποκομίζει πολύ μεγάλες εμπειρίες για το μέλλον, ενώ θα διεκδικήσει με όλες της τις δυνάμεις την πρόκριση για το Παγκόσμιο πρωτάθλημα.