Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Δέκατος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα ο Ιορδανίδης

Ημερομηνία:  29 Μαϊος 2021 Συγγραφέας:
Κατηγορία:  Άρση Βαρών
Τη 10η θέση στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Αρσης Βαρών Εφήβων Νεανίδων που διεξάγεται στο Ουζμπεκιστάν στην κατηγορία των 89κ. κατέκτησε ο Γιώργος Ιορδανίδης.

Ο Έλληνας πρωταθλητής σήκωσε 145κ. στο αρασέ καταλαμβάνοντας την 10η θέση. Στο ζετέ με 175κ. ήρθε 12ος και στο σύνολο με 320 κιλά πήρε την 10η θέση.

Η εμφάνιση του Γιώργου Ιορδανίδη μπορεί να ήταν μακριά από τον καλό του εαυτό, αλλά ήταν άκρως ενθαρρυντική με δεδομένο ότι τις τελευταίες 15 ημέρες δεν έκανε προπόνηση λόγω προβλήματος τραυματισμού.

Η ελληνική αποστολή ολοκλήρωσε την παρουσία της στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα με απολογισμό πέντε Πανελλήνια ρεκόρ. Επόμενος στόχος για τους αθλητές μας το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων στη Φινλανδία.