Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Ο Πολυχρόνης Τζωρτζάκης και η Ελένη Τσαβαρή οι Πρωταθλητές 2019, στην ατομική χρονομέτρηση

Ημερομηνία:  29 Ιουνίου 2019 Συγγραφέας:
Κατηγορία:  Ποδηλασία
Ο Πολυχρόνης Τζωρτζάκης και η Ελένη Τσαβαρή  οι Πρωταθλητές 2019, στην ατομική χρονομέτρηση

Ο Πολυχρόνης Τζωρτζάκης και η Ελένη Τσαβαρή ήταν οι μεγάλοι νικητές της πρώτης ημέρας του Πανελληνίου Πρωταθλήματος ποδηλασίας δόμου Ανδρών – Γυναικών, κερδίζοντας τους αγώνες ατομικής χρονομέτρησης.

Ο Τζωρτζάκης του Π.Ο. Χανίων Τάλως πρώτευσε με άνεση καλύπτοντας τα 40χλμ. της διαδρομής σε χρόνο 50:50,309. Δεύτερος, ενάμιση λεπτό πίσω του (52:24,343) τερμάτισε ο Γιώργος Μπούγλας του Κρόνου Νίκαιας, ενώ την τριάδα του βάθρου συμπλήρωσε ο Μιλτιάδης Γιαννούτσος.

Η έμπειρη Τσαβαρή του Π.Σ. Ρόδου Μεσόγειος κέρδισε καλύπτοντας τα 20χλμ. της διαδρομής σε χρόνο 28:57,086. Δεύτερη, 12 δευτερόλεπτα πίσω της (29:09,599) τερμάτισε η Αργυρώ Μηλάκη του Άτλα, ενώ την τριάδα του βάθρου συμπλήρωσε η Άννα Μαρία Ζώγλη του Κρόνου Νίκαιας.

6. Συντζανάκη Κωνσταντίνα (Π.Ο.Χ. Τάλως) 0:31:12,655

Οι αγώνες της ατομικής χρονομέτρησης έγιναν στους Νομούς Αττικής – Βοιωτίας, με εκκίνηση και τερματισμό στα Σκούρτα (Πνευματικό Κέντρο Δ.Δ. Σκούρτων) στην διαδρομή Δερβενοχώρια Αττικής – Σκούρτα – Πύλη – Διαστ. Δάφνης Δαφνούλας – Επιστροφή Σκούρτα (2 φορές).

Ακολουθούν οι αγώνες αντοχής γυναικών (88χλμ.) και ανδρών (154χλμ.).