Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Χρυσός με μεγάλη επίδοση ο Αντωνίου

Ημερομηνία:  13 Ιανουαρίου 2018 Συγγραφέας:
Κατηγορία:  Σκι

Νέα εντυπωσιακή εμφάνιση του Γιάννη Αντωνίου, σε διεθνείς αγώνες που γίνονται στο Μπόροβιτσ της Βουλγαρίας 11 και 12 Ιανουαρίου. Ο Ευρυτάνας πρωταθλητής των αλπικών κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσο μετάλλιο, στο αγώνισμα της τεχνικής κατάβασης και με συνολικό χρόνο 1:41,75 πήρε 17,76 βαθμούς FIS, πετυχαίνοντας μια από τις καλύτερες επιδόσεις που έχει πετύχει ποτέ έλληνας αθλητής.

Στο ίδιο αγώνισμα ο Γιάννης Πρώιος άγγιξε το μετάλλιο αλλά τελικά τερμάτισε τέταρτος (32,55 βαθμούς FIS) και ο Νίκος Τζίοβας πέμπτος με 33,89 βαθμούς FIS, επίδοση που αποτελεί ατομικό ρεκόρ, ενώ ήταν και ο καλύτερος έφηβος αθλητής του αγώνα.