Με το αριστερό στο Βαλκανικό Κ16 η Εθνική Παγκορασίδων

Ημερομηνία:  26 Ιουλίου 2018 Συγγραφέας:
Κατηγορία:  Βόλεϊ

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο Βαλκανικό πρωτάθλημα Κ16 η Εθνική Παγκορασίδων στο Σόμπορ της Σερβίας. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα ηττήθηκε με 3-0 σετ από την οικοδέσποινα Σερβία και μπήκε με το αριστερό στη διοργάνωση.

Η ομάδα του Κώστα Γκούντα πάλεψε και τα τρία σετ, ωστόσο στις λεπτομέρειες δεν κατάφερε να κατακτήσει κάποιο και να διεκδικήσει περισσότερα από την αναμέτρηση. Επόμενος αντίπαλος για την "γαλανόλευκη" η Τουρκία την Πέμπτη 26 Ιουλίου στις 18.45.

Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή για τους αδικοχαμένους στην πυρκαγιά στο Μάτι Αττικής, ενώ η Εθνική παγκορασίδων αγωνίστηκε με μαύρη κορδέλα στον ρουχισμό της.