Έβδομος ο Πετράκης στο Cross Upper Limb Imp. του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος παρασνόουμπορντ

Ημερομηνία:  01 Απριλίου 2019 Συγγραφέας:
Κατηγορία:  Άλλα

Την 7η θέση στο Cross Upper Limb Imp. του Παγκοσμίου Πρωταθήματος παρασνόουμπορντ που διεξήχθη στην Φινλανδία κατέλαβε ο Κωνσταντίνος Πετράκης.

Ο Έλληνας πρωταθλητής είχε μια πτώση στα ημιτελικά, κι ενώ βρισκόταν στην κορυφή του γκρουπ, με αποτέλεσμα να χάσει την πρόκρισή του στον τελικό όπου θα διεκδικούσε μετάλλιο.

«Υπάρχει μικρή απογοήτευση αλλά συνεχίζουμε δυνατά», έγραψε στον προσωπικό του λογαριασμό στο fb ο Πετράκης, ο οποίος να θυμίσουμε ότι ήταν ο μοναδικός εκπρόσωπος της Ελλάδας στου Χειμερινούς Παραολυμπιακούς Αγώνες της Νοτίου Κορέας το 2018.

Ο Πετράκης ήταν 8ος στον προκριματικό με 57.10. Στον 1ο προημιτελικό κατετάγη 2ος, ενώ στον 1ο ημιτελικό πήρε την 4η θέση. Στον Final Bronze κατέλαβε την 3η θέση, που τον έφερε και στην 7η θέση της τελικής κατάταξης.