Σάρωσε στην Τουρκία η Εθνική Ταεκβοτνό & Καράτε

Ημερομηνία:  27 Οκτωβρίου 2016 Συγγραφέας:
Κατηγορία:  Πολεμικές τέχνες

17 μετάλλια ήταν ο απολογισμός της Εθνικής Ομάδας Ταεκβοντό & Καράτε (1 χρυσό μετάλλιο, 2 ασημένια και 14 χάλκινα) στο 15ο Παγκόσμιο πρωτάθλημα της Σαμψούντας 18-24 Ιουλίου.

Στο Ταεκβοντό Ανδρών οι αθλητές μας:  Ο Παύλος Λιότσος στην κατηγορία -58 kgr κατέκτησε το Χρυσό Μετάλλιο (1η θέση) ,  Ο Κουτσουβέλης Χαράλαμπος στην κατηγορία -68κgr κατέκτησε το Χάλκινο Μετάλλιο (3η θέση) , Ο Πετράκης Σπυρίδων στην κατηγορία -68 kgr κατέκτησε το Χάλκινο Μετάλλιο (3η θέση) , Ο Καλαϊτζής Κωνσταντίνος στο poomsae ανδρών (31-40 ετών) και στην κατηγορία – 80kgr κατέκτησε επίσης Χάλκινο Μετάλλιο (3η θέση) , Ο Σταύρος Ρενιέρης στο poomsae ανδρών (41-50 ετών) κατέκτησε το Χάλκινο Μετάλλιο (3η θέση)

Στο Ταεκβοντό Γυναικών οι αθλήτριές μας:  Η Πασχάλη Δήμητρα στην κατηγορία -57 kgr κατέκτησε το Αργυρό Μετάλλιο (2η θέση) , Η Φουλεδάκη Μαρία στην κατηγορία -67kgr κατέκτησε το Χάλκινο Μετάλλιο (2η θέση)

Στο Καράτε Ανδρών οι αθλητές μας:  Ο Νικόλαος Μουτσώκος στην κατηγορία kata ανδρών, στην κατηγορία Kumite 75kgr, στο ομαδικό kata και στο ομαδικό kumite κατέκτησε το Χάλκινο Μετάλλιο (3η θέση) , Ο Πρελορέντζος Δημήτριος στην κατηγορία kata ανδρών κατέκτησε το Αργυρό Μετάλλιο (2η θέση) καθώς επίσης στο ομαδικό kata και στο ομαδικό kumite κατέκτησε το Χάλκινο Μετάλλιο (3η θέση)

Στο Καράτε Γυναικών η αθλήτρια μας Σοφία Μουτσώκου στην κατηγορία kata γυναικών και στην κατηγορία 61kgr kumite κατέκτησε το Χάλκινο Μετάλλιο (3η θέση)