Ήττα με 3-1 σετ από την Σλοβακία

Ημερομηνία:  05 Αυγούστου 2021 Συγγραφέας:
Κατηγορία:  Βόλεϊ

Την ήττα με 3-1 σετ στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι με την Σλοβακία στην Πορταριά γνώρισε η Εθνική γυναικών.

Παρά την καλή εμφάνιση της Εύας Χαντάβα που πέτυχε 28 πόντους, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα γνώρισε την πρώτη της ήττα στις μέχρι στιγμής φιλικές αναμετρήσεις. Το τρίτο και τελευταίο φιλικό με την Σλοβακία θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 6/8 στις 18.00.

Η Εθνική ομάδα κατέκτησε το πρώτο σετ, η Σλοβακία ισοφάρισε και πέρασε μπροστά με 2-1 σετ, παρά την προσπάθεια της γαλανόλευκης που γύρισε το τρίτο σετ από 21-15 σε 24-24. Στο τέταρτο σετ η Σλοβακία προηγήθηκε με 16-10, η Εθνική κατάφερε να ισοφαρίσει και να έχει ευκαιρία να στείλει το ματς στο τάι μπρέικ, όμως η Σλοβακία πήρε το σετ με 28-26.

Ο Ισπανός ομοσπονδιακός Γκιγιέρμο Ναράνχο δεν χρησιμοποίησε τις Χριστοδούλου, Βασιλαντωνάκη, Στράντζαλη, Λαμπρούση και Γιώτα, με την Χαντάβα να πετυχαίνει 28 πόντους και την Μάρθα Ανθούλη 17.