Χάλκινος ο Γεώργιος Αρνιακός στα 5 χιλιόμετρα

Ημερομηνία:  29 Αυγούστου 2019 Συγγραφέας:
Κατηγορία:  Κολύμβηση

Ο Γεώργιος Αρνιακός κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 5 χιλιόμετρα ανοικτής θάλασσας, την Πέμπτη (29/8), στους 2ους Παράκτιους Μεσογειακούς Αγώνες της Πάτρας, όπου συμμετείχαν 6 αθλητές και αθλήτριες από της χώρα μας.

Ο Έλληνας κολυμβητής ανέβηκε στο τρίτο σκαλί του βάθρου, ολοκληρώνοντας την προσπάθειά του σε 59:27.02, ενώ ο Δημήτριος Μανιός κατέλαβε την 5η θέση με 1:00:18.03 και ο Αδάμ Τσατήρας την 8η θέση με 1:00:26.00.

Στην κατηγορία των γυναικών, η Στυλιανή-Ελευθερία Απλαντή τερμάτησε 8η με επίδοση 1:05:56.02, η Αγγελική Ζαμαρία πήρε την 9η θέση με 1:09:31.01, ενώ η Ευγενία Πετροπούλου με χρόνο 1:09:37.09 κατέκτησε τη 10η θέση.