Αποκλεισμός στο τάι μπρέικ για Μαναβή, Τσοπούλου

Ημερομηνία:  17 Μαϊος 2019 Συγγραφέας:
Κατηγορία:  Μπιτς Βόλεϊ
Στον δεύτερο γύρο των προκριματικών του τουρνουά δύο αστεριών της FIVB στο Αϊδίνιο ολοκληρώθηκε η πορεία της Δήμητρας Μαναβή και της Κωνσταντίνας Τσοπούλου (Νο14).

Η Εθνική ομάδα μπιτς βόλεϊ δεν κατάφερε να προκριθεί στο κυρίως ταμπλό της διοργάνωσης, μετά της ήττα της στις λεπτομέρειες από τις αδερφές Μακχνό (Νο6) στον δεύτερο γύρο των προκριματικών με 2-1 (21-17, 19-21, 16-14) σετ. Δήμητρα και Κωνσταντίνα έχασαν το πρώτο σετ, ισοφάρισαν και το παιχνίδι κρίθηκε στο τάι μπρέικ. Η ομάδα από την Ουκρανία είχε τα δύο πρώτα ματς μπολ του αγώνα (14-12, 14-13), η ελληνική ομάδα έφερε το σετ στα ίσια (14-14), όμως έχασε τους δύο επόμενους πόντους για το τελικό 16-14.

Την Παρασκευή 17/5 θα ξεκινήσουν την πορεία τους στο τουρνουά η Βίκυ Αρβανίτη και η Πένυ Καραγκούνη στο κυρίως ταμπλό και περιμένουν την κλήρωση για να μάθουν τους πρώτους τους αντιπάλους.