Δύο χρυσά μετάλλια για την Παρασκευή Ζαφειρίου και την Ελπίδα Πιτσιγκώνη

Ημερομηνία:  21 Ιουνίου 2021 Συγγραφέας:
Κατηγορία:  Μπιτς Βόλεϊ

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησαν το πανελλήνιο πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ τζούνιορς η Παρασκευή Ζαφειρίου και η Ελπίδα Πιτσιγκώνη. Το νεαρό δίδυμο κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο AVANT-GARDE JUNIORS OPEN που διεξήχθη στην Καρδία Θεσσαλονίκης και στις δύο κατηγορίες, Κ17 και Κ19, χάνοντας μόλις ένα σετ καθόλη την διάρκεια των δύο τουρνουά.

Στη κατηγορία Κ17, η Παρασκευή Ζαφειρίου και η Ελπίδα Πιτσιγκώνη επικράτησαν στον τελικό της διοργάνωσης με 2-0 (21-16, 21-12) σετ της Δήμητρας και της Γεωργίας Μόκαλη. Στον τελικό της κατηγορίας Κ19, η Ζαφειρίου και η Πιτσιγκώνη αν και έχασαν το πρώτο και μοναδικό τους σετ κατά την διάρκεια του διημέρου, νίκησαν την Άννα Γιορανίδη και την Ζωή Παπουνίδου με 2-1 σετ και πανηγύρισαν το δεύτερο χρυσό τους μετάλλιο στο φετινό πανελλήνιο σιρκουί μπιτς βόλεϊ τζούνιορς.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα του AVANT-GARDE JUNIORS OPEN εδώ.