Στην κορυφή ΑΝΟ Μεταμόρφωσης και Ζωή Καράγγελου

Ημερομηνία:  11 Οκτωβρίου 2020 Συγγραφέας:

Με δύο τελικούς ολοκληρώθηκε η δεύτερη ημέρα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Α', το Σάββατο (10/10), στο κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ.

Στον τελικό του Ελεύθερου Ομαδικού, ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, συγκεντρώνοντας 79.0000 βαθμούς, το ασημένιο μετάλλιο πήρε ο ΝΟΒΑ με 75.9000 βαθμούς, ενώ το χρυσό μετάλλιο πήρε ο ΝΟ Χανίων με 75.0333 βαθμούς.

Στον τελικό του Ελεύθερου Σόλο, η Ζωή Καράγγελου του ΝΟΒΑ ανέβηκε και πάλι στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου, μετά από το χρυσό μετάλλιο στις φιγούρες, με 80.67 64 βαθμούς. Την τριάδα του βάθρου συμπλήρωσε η Βασιλική Μολώζη του ΑΝΟ Μεταμόρφωσης (2η θέση) με 80.6618 βαθμούς και η Ευθαλία-Δέσποινα Παγώνη του ΝΟΒΑ (3η θέση) με 77.5271 βαθμούς.