Madrid Masters: Αποκλεισμός στον α’ γύρο για Τσιτσιπά

Ημερομηνία:  08 Μαϊος 2018 Συγγραφέας:
Κατηγορία:  Τένις

Την ήττα με 5-7, 6-4, 7-6(3), μετά από δύο ώρες και 42 λεπτά αγώνα, από τον Ευγκένι Ντονσκόι στον α’ γύρο του «Madrid Masters» γνώρισε ο Στέφανος Τσιτσιπάς, που σήμανε και τον αποκλεισμό του από τη συνέχεια του τουρνουά!

Ο 19χρονος Έλληνας τενίστας είχε μεγάλες ευκαιρίες σε όλο το παιχνίδι να πάρει τη νίκη, όμως του στοίχισε το ότι δε μπόρεσε να κάνει break στις προσπάθειες του αντιπάλου του και παρά το γεγονός πως κατάφερε να πάρει το πρώτο σετ.

Πλέον, ο Τσιτσιπάς στρέφει την προσοχή του στο επόμενο τουρνουά που θα πάρει μέρος και θα λάβει χώρα στην Ρώμη.